In contextul actual in care, dupa incheierea starii de urgenta la data de 15 mai, cele mai multe firme isi vor relua activitatea, angajatorul este deja obligat, potrivit legii, sa asigure masti si manusi salariatilor?
Raspunsul specialistului:
Nu exista o prevedere legala expresa care sa-l oblige pe angajator sa asigure salariatilor masti si manusi de protectie.
Exista insa o obligatie generala prevazuta la art. 5 lit. j) din Legea 319/2006 privind asigurarea echipamentului individual de protectie.
Astfel, conform art. 5 lit. j) din Legea 319 din 14 iulie 2006 securitatii si sanatatii in munca, echipament individual de protectie este orice echipament destinat a fi purtat sau manuit de un lucrator pentru a-l proteja impotriva unuia ori mai multor riscuri care ar putea sa ii puna in pericol securitatea si sanatatea la locul de munca, precum si orice supliment sau accesoriu proiectat pentru a indeplini acest obiectiv;
Prin acest echipament se intelege si asigurarea mastilor si manusilor in contextul actual.
Mai mult, inspectia muncii interpreteaza ca trebuie sa se asigure mastile avand in vedere tocmai aceasta prevedere:
detalii aici!
Sfaturi de la Experti - Intrebari si Raspunsuri
Reges. Sporul pentru munca suplimentara.Intrebare: In modelul cadru de Contract Individual de Munca la capitolul salarizare apar precizari referitoare la orele suplimentare si si la sporul de minim (75%) cu care orele suplimentare vor fi platite daca nu este posibila compensarea cu timp liber platit. Sporul pentru ore suplimentare stabilit prin CCM este 100%. In REGES declaram sporul de ore suplimentare de 100%? Salariatii pot avea ore suplimentare in unele luni, orele suplimentare care se compenseaza cu timp liber platit in general si acolo...
vezi AICI raspunsul specialistilor <<
CIM cu numar de inregistrate la ITM diferit de numarul de inregistrare din Revisal. Cum se coreleaza?Intrebare: Sper sa ma puteti ajuta cu urmatoarea situatie: angajatul lucreaza in companie dinainte de 2011, avand un numar de contract atribuit de ITM la acel moment. In anul 2011, la migrarea in Revisal, din pacate nu a fost preluat numarul de contract din cartea de munca, ci i-a fost atribuit un numar nou (de exemplu 1). Astfel, exista acte aditionale emise inainte de 2011 care fac referire la un anumit numar de contract si acte aditionale emise dupa 2011 care fac referire la un alt numar de contract. In...
vezi AICI raspunsul specialistilor <<